Pamjet e transmetuara nga mediat e huaja kanë bërë xhiron e botës ku tregojnë një qytet të rrënuar tërësisht.

Shumë ndërtesa janë shkatërruar. Pamjet nga Bejruti po konsiderohen të ngjashme me ato nga shpërthimi atomik në Hiroshima.

Shpërthimi shkaktoi shembje  të ndërtesave, thyerje të xhamave dhe dëmtime të tjera materiale dhe shkaktoi një re të madhe pluhuri dhe tymi.

Sipas agjencisë së lajmeve shtetërore libaneze NNA, shpërthimi ndodhi në portin e qytetit, ku ndodhen depot me eksploziv.

Shpërthimi i fuqishëm  i bëri banorët të mendojnë se ishin goditur nga një tërmet.

Lebanon Blast

Lebanon Blast

A Damaged Vehicle Is Seen At The Site Of An Explosion In Beirut

Firefighters Spray Water At A Fire After An Explosion Was Heard In Beirut

Aptopix Lebanon Explosion

Lebanon Blast

Smoke Rises After An Explosion Was Heard In Beirut

Lebanon Blast

Lebanon Blast

Lebanon Blast

Lebanon Blast

1596568074 Bejrut

31560318 8592549 Image A 25 1596561673353

C6

 

A.Ago//BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb