TIRANE

Erion Braçe, prej kohësh deputet i Partisë Socialiste, është emëruar sot nga kryeministri Edi Rama në postin e zëvendëskryeministrit, duke zëvendësuar Senida Mesin.

Gjatë kohës që kreu i qeverisë anonçonte ndryshimet në kabinet, mes tyre edhe emrin e tyre në pozicionin e ri, Erion Braçe shfaqet tejet i emocionuar. Teksa Rama deklaroi se Braçe do të mbante këtë pozicion të ri, në sallën e Asamblesë së PS ‘shpërthyen’ duartrokitjet.

  • foto galeri
  • foto galeri

Kujtojmë se Braçe, aktualisht mban edhe pozicionin e kryetarit të Komisionit të Ekonomisë.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb