Një futbollist i skuadrës Troyes nga Liga e Dytë e Futbollit në Francë (Ligue 2) ka rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19).

Klubi francez tha në një deklaratë se dy persona në Troyes, një futbollist dhe një person nga akademia, kanë rezultuar pozitiv me virusin dhe po mbahen në karantinë, pa shpalosur emrat e tyre.

Ky rast paraqet të parin te një futbollist në Francë.

Ndërkohë, media franceze shkroi se bëhet fjalë për jugkoreanin 28-vjeçar Suk Hyun-Jun.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb