Shqipëria do të presë Islandën më 10 shtator në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Europian të vitit 2020, sfidë e vlefshme për grupin H, ku Islanda mban vendin e tretë në grup me 9 pikë, ndjekur nga kuqezinjtë me 6 pikë pas 4 takimesh, Shqipëria do të ndeshet me Islandën pas takimit ndaj Francës, ndaj duhet patjetër një sukses për të mbajtur gjallë shpresat e tifozëve kuqezi për një tjetër aventurë europiane pas asaj të vitit 2016.

Kështu, Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar pak çaste më parë çmimet e biletave për këtë përballje, e cila do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. çmimi më ekonomik për tifozët është 5 mijë lek të vjetra për qendrën e sektorëve pas porte (G2, C2). Më pas çmimet rriten me 10 mijë lek për skajet e sektorëve pas porte (G1, G3, C1, C3), 15 mijë lek për skajet e tribunës karshi (F, D), 20 mijë për qendrën e tribunës karshi (E), për të kaluar në tribunën qëndrore ku një biletë kushton 40 mijë lek në vendin më të lirë deri në 120 mijë lek në sektorin VIP.

Biletat Cmimet
Biletat Cmimet

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb