Gazetari i News24 Osman Stafa fiton çmimin prestigjioz të Bashkimit Europian për gazetari investigative. Stafa ka arritur të fitojë vendin e dytë nga 43 aplikime.

Ceremonia e çmimeve u organizua në Tiranë ndërsa Stafa u vlerësua për shkrimin: “Mungesa e ilaçeve në QSUNT rrezikon jetën e fëmijëve, që vuajnë nga tumori”.

Osman Stafa
Osman Stafa

Çmimet për gazetari Investigative jepen çdo vit nga BE në të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor dhe në Turqi, ndërsa janë më të rëndësishmet e fushës së gazetarisë që jepen nga Bashkimi Europian.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: