“The Sun” ka hartuar një renditje të grave më të pasura të futbollistëve. Në vend të parë nuk është Georgina Rodriguez, partnerja shumëvjeçare e Cristiano Ronaldos, lojtari më i paguar në botë.

Ndonëse influencuesja ka arritur të nënshkruajë kontrata me marka të njohura si Prada, Gucci dhe Chanel, ajo nuk është “wags-ja” më e pasur në botë. Edhe një herë në vend të parë është në fakt Victoria Beckham, e martuar me ish-futbollistin, tani pronar të Inter Miami David që nga viti 1999.

Në vend të dytë është Pilar Rubio, bashkëshortja e Sergio Ramos, e cila falë punës së saj si prezantuese televizive dhe modele për fotosesione të ndryshme të të brendshmeve, ka një pasuri prej 47 milionë eurosh. Vetëm e pesta Antonela Roccuzzo, gruaja e Leo Messit: 18 milionë euro.

Renditja

1.Victoria Beckham, gruaja e David: 63 milionë euro

2.Pilar Rubio, gruaja e Sergio Ramos: 54 milionë euro

3.Anna Lewandowska, gruaja e Robert Lewandowski: 41 milionë euro

4.Ann-Kathrin Gotze, partnere e Mario Gotze: 32 milionë euro

5.Antonela Roccuzzo, gruaja e Leo Messit: 18 milionë euro

6.Coleen Rooney, partnerja e Wayne Rooney: 17 milionë euro

7.Ana Ivanovic, partnerja e Bastian Schweinsteiger: 15 milionë euro

8.Georgina Rodriguez, partnerja e Cristiano Ronaldos: 10 milionë euro

9.Perrie Edwards, e dashura e Alex Oxlade-Chamberlain: 8 milionë euro

10.Rebecca Vardy, partnerja e Jamie Vardy: 3 milionë euro

Jashtë top dhjetëshes, ku u shfaqën disa vite më parë, Wanda Nara dhe Oriana Sabatini: Gruaja dhe menaxherja e Icardit në vitin 2021 mund të mburrej me një pasuri personale prej 3 milionë eurosh, ndërsa e dashura e Dybala kishte 4 milionë euro.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb