Gjenden mbi 27 kg marijuanë në kufirin Mali i Zi-Shqipëri. Droga e ndarë në 25 pako është gjetur nga policia malazeze.

Sipas informacione, droga ishte hedhur pranë pikës kufitare Sukobin-Muriqan, në kufirin e gjelbër.

Policia malazeze ka njoftuar autoritetet shqiptare për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb