VLORË

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë, që tronditi qytetin e Vlorës këtë mbrëmje, ku u plagosën me armë zjarri dy persona.

Gazetari Enrik Mehmeti raporton për “BalkanWeb” nga vendi ku u gjet e shkrumbuar një makinë tip “Benz A-Class”, që dyshohet se është përdorur nga autorët për plagosjen e dyfishtë të kunetërve Nikollaq dhe Ronald Çepaj.

Gazetari Mehmeti raporton për “BalkanWeb” se mjeti është gjetur i shkrumbuar totalisht, ndërsa në bagazhin e tij është gjetur dhe një armë tip kallashnikov, që dyshohet se është përdorur për plagosjen.

Ndërkohë, mjeti i djegur është gjetur në një rrugë të fshehtë, tip labirinthi, dhe që është shumë e vështirë për t’u futur, por sipas gazetarit Mehmeti, autorët janë detyruar të përfundojnë aty, për shkak se janë ndjekur nga policia, pasi plani i tyre dyshohet se ka qenë ndryshe.

Për kapjen e autorëve, policia ka ngritur postblloqe në të gjithë qytetin, si dhe kanë shkuar forca të tjera me qen, që po vijojnë kërkimet në zonë, madje edhe në banesa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb