GJIROKASTER– Parcela të mbjella me kanabis janë zbuluar në Gjirokastër. Blutë e qytetit kanë sekuestruar 1222 rrënjë kanabis të mbjella në komunën e Zagorisë.

Në disa parcela të hapura rishtas në këtë zonë u gjetën të mbjella 1170 rrënjë kanabis, ndërsa gjatë kontrolleve të ushtruara në zonë janë gjetur edhe 52 kubikë me fidanë kanabis.

Ndërkaq, kanë nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të bimës narkotike.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: