Një nga lojtaret më të mira të të gjitha kohërave në botë, Serena Williams është gjobitur me 10 000 dollarë për sjellje të papërgjegjshme në përgatitjet për turneun e Grand Slam në Wimbledon.


Drejtuesit e një prej turneve më prestigjioze në botë të tenisit i vendosën gjobë 37-vjeçares Serena Williams, sepse gjatë përgatitjeve në fushat e stërvitjes dëmtoi barin me raketë.


Në ndjekje të titullit të tetë dhe rekordit të saj në Wimbledon, tenistja amerikane Williams ka arritur në çerekfinale në këtij turneu prestigjioz në tenis.


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb