Google ka zbuluar se cilët telefona kanë qenë më të kërkuarit në rrjet gjatë vitit 2017. Në fakt lista e Google tregon se cilat pajisje teknologjike kanë qenë më të kërkuarat, por që vëmendja më e madhe është tek telefonët mobilë.

iPhone 8 ka qenë telefoni më i kërkuar gjatë vitit, para iPhone X. Samsung Galaxy S8 është telefoni i tretë më i kërkuar në Google.

Lista e plotë e kërkimeve në Google është kjo:
1. iPhone 8
2. iPhone X
3. Nintendo Switch
4. Samsung Galaxy S8
5. Xbox One X
6. Nokia 3310
7. Razer Phone
8. Oppo F5
9. OnePlus 5
10. Nokia 6

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: