TIRANE

Drejtuesja e emisionit Rudina Xhunga në emision “Dritare” në News 24 ka zbuluar se policia ka arrestuar një nga autorët e dyshuar të grabitjes sot në Rinas. Duke cituar në “Dritare”, burime policia, Xhunga tha se përveç grabitësit të vrarë, policia ka arritur të kapë edhe një nga autorët e dyshuar të ‘megagrabitjes’ së 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit.
Sipas policisë ai është i plagosur.

Mësohet ndër të tjera, se policia pritet të dalë në një konferencë për detajet nga ngjarja.

(BalkanWeb)
Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb