Gratë e ngazëllyera në Siri i kanë hequr burkat e tyre (shami që mbulon tërë fytyrën e bërë e detyrueshme nga ISIS), pasi fshati i tyre i çlirua nga xhihadistët.

“The Independent” njofton se fshati në periferi të qytetit Manbij, në provincën Aleppo, u çlirua nga Forcat Siriane Demokratike të mbështetura nga SHBA të premten.

ISIS ka detyruar rregulla të rrepta, përfshirë edhe kërkesat që gratë të veshin veshje tërësisht të zeza.
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: