Demi
Duke qene se ju jeni njeri teper pozitiv I rregullt dhe I respektuar nga te tjeret, do ju japin nje sese detyrash, sic duket nuk e dine qe ju jeni teper impulziv, nuk humbni shume kohe me gjera te kota. Kur ju pelqen dicka shkoni dhe e merni.
Dashi
Jeni njeri me kembe ne toke, doni qe ne jete te keni gjerat baze, dhe luksin e lini per me vone. Qendrushmeria eshte nje cilesi qe ju karakterizon dhe e arrini gjithmone ate qe doni. Jeni pak egoiste, por ju pelqen keshtu, perderisa kjo nuk demton te tjeret. Mos ndryshoni.
Binjaket
Kurioziteti eshte nje arme e juaja, por dhe nje nga cilesite me te mira qe keni. Doni te dini cdo gje per cdo njeri. Doni te mesoni gjera te reja, por ju keshilloj te vazhdoni te beni ate qe dini, nuk eshte moment ideal per te ndryshuar profesion.
Gaforja
Jeni njerez qe falni vetem dashuri. Te gjithe duan te kene nje mik gafore, edhe pse kjo ka te keqiat e veta, duke dashur ti beni mire dikujt, keni lene menjane gjerat tuaja. Keshilla ime eshte te mendoni per veten, mesohuni tju thoni te tjereve dhe “JO”, pasi ndonjehere perfitojne nga bujaria juaj.
Luani
Jeni shenja me me fat e zodiakut, si mbret qe jeni keni lindur per te qene lider. Mundesi te arta nga ana profesionale po vijne drejt jush. Perqendrohuni dhe beni zgjedhjen e duhur, por mos harroni nuk mjafton vetem te qenurit “MBRET” qe te jeni ju I perzgjedhuri, duhet dhe shume pune.
Virgjeresha
Jeni njeri shume punetor, dhe e dashuroni punen tuaj. Eshte periudhe plot obligime per ju, projekte te reja do ju vijne, do keni ngritje ne detyre dhe vleresime nga te gjithe. Pavaresisht kesaj, duhet ti kushtoni dhe pak kohe vetes suaj, ndonje dite pushim nuk do ju bente keq.
Peshorja
Korrekte dhe te sakte ne cdo gje qe beni, njerzit rrotull jush ju admirojen. Bujaria juaj nuk njeh kufi, do dhuronit dhe shpirtin pot e mundnit, por duhet te kuptoni qe jot e gjithe jane si ju. Prandaj vendosni veten par ate gjitheve dhe para gjithckaje.
Akrepi
Sot dita do nise plot dyshime, cdo gje do e shihni me dyshim, mos u trembni pasi kjo eshte nje arme e fshehur nen menge, do jeni nje hap par ate tjereve, do zbuloni disa secrete te cilet do ju ndihmojne ne punen tuaj. Gjeni bashkpunetoret e duhur dhe ana profesionale do lulezoje.
Shigjetari
Diten e sotme do ja kushtoni totalisht te tjereve. Do jeni personi I duhur ne kohen e duhur, optimizmi dhe buzeqeshja ju ka bere qe te fitoni respektin e te gjitheve, ju shohin sin je shpetimtar ne moment veshtiresie.
Bricjapi
Dita e sotme do nise plot seriozitet, keni plane te medha per te ardhmen, por keni vendosur ti mbani te fshehta, dhe si I thone ndryshe “gjerat e mira behen avash-avash”. Eshte periudhe plot optimizem, koha nuk ju tremb.
Ujori
Jeni lodhur me gjerat e vjetra rrotull jush, puna, monotonia, kerkesa e llogarise nga partneri ju kane bere pasiv. Eshte momenti te ndryshoni shume gjera rrotull jush. Kerkoni privatesi nga partneri, mbase eshte momenti te kerkoni pune te re, aftesite nuk ju mungojne.
Peshqit
Jeni nje njeri shume besnik dhe familjar, ju pelqen ngrohtesia qe ju falin gjerat e thjeshta, por te krijuara plot dashuri. Eshte momenti I duhur per te hedhur nje hap te rendesishem, si ne anen sentimentale po ashtu dhe ate profesionale. Keni rreth vetes njerzit e duhur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: