RUSI

Kina është gati të ndajë teknologjinë 5G me të gjithë partnerët e saj, pavarësisht problemeve që po përballon në nivel global si shkak i gjigandid të telekomunikacionit Huawei, i cili dyshohet për sipunazh ndaj Washington. Një gjë të tillë e ka bërë me dije presidenti kinez, Xi Jinping, në Forumin e San Peterburgut, në prezencën e homologut rus, Vladimir Putin.

“Kina është gati të ndajë me parterët e saj shpikjet e teknologjisë, në veçanti atë të teknologjisë 5G”-është shprehur Xi Jinping në forumin e San Petërburgut, në prezencë të homolut rus, Vladimir Putin.

(Balkan Web)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb