Kapet një shqiptar i kërkuar në kufirin greko-shqiptar. Shqiptari është ndaluar nga policia greke në Filat të Igumenicës.

Ndaj tij rezultonin dy urdhër arreste nga Prokuroria e Athinës dhe Prokuroria e Selanikut për grabitje, armëmbajtje pa leje dhe trafik droge.

Ndaj tij kishte edhe një urdhër që i ndalonte hyrjen në Greqi. Dokumentacioni i kaloi Prokurorisë së Thesprotisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb