Policia kanadeze ka shpallur në kërkim një burrë, i cili goditi një infermiere. Mediat shkruajnë, se burri gjuajti infermieren, pasi ajo vaksinoi me vaksinë anti-COVID, gruan e burrit pa pëlqimin e tij. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Sherbrooke.

“I dyshuari ynë hyri në zyrë dhe filloi t’i bërtiste infermieres”, tha një punonjës i policisë, raporton skynews.

Një zëdhënës i policisë shtoi se dukej se burri ishte i tronditur që gruaja e tij ishte vaksinuar në farmaci “pa autorizimin e tij”, dhe më pas ai goditi infermieren në fytyrë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb