Sulmues 39-vjeçar i Milanit, Zllata Ibrahimoviç është bërë nostalgjik duke hedhur një foto nga fëmijëria.

Ibrahimoviç fëmijë duket në krah të një të moshuari që mund të jetë i afërm i tij.

Ai shkruan shkurt ”Rrënjë ballkanike”. Ibrahimoviç është suedez i natyralizuar pasi është lindir dhe rritur në Malmo, kurse prindërit i ka emigrantë.
Babai i 39-vjeçarit, Shefik Ibrahimoviç ishte emigrant boshnjak mysliman që shkoi në Suedi në vitin 1977 kurse e ëma, Jurka Gravić një kroate katolike me origjinë të pjesshme shqiptare.

Mes Bosnjës dhe Kroacisë, Ibrahimoviç ka në vena edhe gjak shqiptari nga e ëma.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb