Armando Broja është një emër që po qarkullon fuqishëm ditët e fundit në Serie A. Për “bomberin” kuqezi kanë shfaqur interesim shumë klube në Itali, mbi të gjitha Napoli. Të bindur nga Edy Reja, blutë e Spallettit e kanë vendosur prej kohësh në krye të listës së dëshirave. Inter, Milan, e Atalanta janë klube që gjithashtu u përfolën në tregun e transferimeve por pa detaje konkrete, vetëm informacione.

Broja
Broja

Së fundmi sipas mediave italiane, në skenë ka dalë edhe Lazio. Igli Tare, drejtori sportiv i klubit kryeqytetas, është futur në lojë, sigurisht Tare nuk mund të mungonte në një rast të tillë, njeh Brojën dhe ambientin më shumë se të gjithë. Lazio kërkon Brojën në formë huazimi me të drejtë blerje.

Broja
Broja

Gjithnjë sipas mediave italiane, Tare ka kërkuar informacion zyrtare te klubi i Chelsea për të kuptuar nëse ekziston mundësia për të transferuar yllin kuqezi.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb