Problemet e Barcelonës janë të shumta dhe një nga ato që duhet të jetë veçanërisht shqetësuese është sulmi i tyre, me skuadrën që ka fillimin e tyre më të keq të sezonit në gati dy dekada.

Blaugrana ka shënuar vetëm tetë gola në pesë ndeshjet e tyre të para në LaLiga Santander, që është totali më i ulët i klubit që nga viti 2003.

Çuditërisht, ai ishte sezoni i parë i Joan Laporta si president dhe ishte një holandez tjetër në krye – Frank Rijkaard . Atëherë, katalanasit arritën vetëm pesë gola në pesë ndeshjet e tyre të para në LaLiga.

Në atë sezon 2003/04, Barcelona përfundoi e dyta në LaLiga, pesë pikë prapa Valencia. Ata nuk patën fat as në garat e kupave, pasi u rrëzuan nga Real Zaragoza në Kupën e Mbretit dhe Celtic në Kupën UEFA.

Me largimin e parë të Lionel Messit në verë, ishin Martin Braithwaite dhe Antoine Griezmann ata që filluan ndeshjet e para të kësaj fushate, por i pari u lëndua dhe ky i fundit u transferua përsëri në Atletico Madrid në ditën e fundit.  Coutinho , gjithashtu, duket si një hije e tij, por ai është plagosur për një kohë të gjatë.

Së bashku me Braithwaite, Sergio Aguero, Ousmane Dembele dhe Ansu Fati janë të gjithë aktualisht të plagosur.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: