IMT ka nisur aksionin për shembjen e një ndërtesë dykatëshe në zonë e Skelës në Vlorë.

Situata është tensionuar pasi një familje ka kundërshtuar shpronësimin. Ndërsa një grua së bashku me vajzën kanë hipur në tarracë.

Familjari Hoxhaj ka thënë: ‘Banesën e kam me hipotekë të rregullt’.

Sakaq theksohet se shembja do të bëhej në kuadër të një objekti për gjelbërim. Në këtë ndërtesë janë 7 familje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: