KORÇË

Koronavirusi vijon të përhapet në shkollat e vendit.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për “BalkanWeb” se nga 41 rastet e infektimit në Korçë, të konfirmuara një ditë më parë, tre prej tyre janë mësues dhe një edukatore.

Mësuesit japin mësim në shkolla të ndryshme, dy prej tyre në fshatra dhe një në qytet.

Ndërkohë, pjesa tjetër e të infektuarve janë kontakte të infektimeve të fundit dhe vatra të reja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb