Policia e Tiranës ka vendosur në pranga 7 persona, të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Mes këtyre arrestimeve, spikat ajo e Ervin Larakut, për të cilin Gjykata e Tiranës ka dhënë dënimin me 6 muaj burg për veprën penale “mashtrimi në kredi”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë

Vihen në pranga 7 shtetas për vepra të ndryshme penale

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar bënë ekzekutimin e vendimit penal për shtetasin në kërkim Ervin Laraku, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, e ka dënuar me 6 muaj burg, për veprën penale “Mashtrimi në kredi”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– A. B., 17 vjeç, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit cannabis sattiva;

– B. T., 35 vjeç, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit cannabis sattiva dhe gjatë momentit të kapjes në flagrancë, ka kundështuar punonjësit e Policisë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– E. T., 19 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin e tij, pa leje drejtimi;

– A. V., 21 vjeç dhe R. H., 26 vjeç, pasi gjatë kontrollit të mjetit me të cilin këta shtetas po lëviznin, dhe kontrollit të banesave të tyre, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde të dyshuar narkotike të llojit cannabis sattiva.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit S. D., 21 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin e tij, pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb