ITALI- Pas një kontrolli të imtësishëm, policia italiane ka arrestuar dy persona, një shqiptar dhe një uzbekistanez, të cilët dyshohen se janë të përfshirë në veprat penale të shfrytëzimit të femrave për prostitucion.

Gjithashtu nga hetimet e kryera janë konstatuar 26 shkelje administrative, ndërsa u sekuestruan edhe 16 mije euro që do të përdoreshin për të financuar  aktivitetin e prostitucionit në Itali.

Prostituzione Carabinieri
Prostituzione Carabinieri

Ende nuk dihet identiteti i shqiptarit të arrestuar, por as roli që kishte në këtë mes. Hetimet ndërkohë vijojnë për goditjen e të gjitha rasteve të dyshuara.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb