ITALI

Italia ka regjistruar 188 raste të reja dhe 7 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Në krahasim me ditën e djeshme ka një rritje të rasteve, por një ulje të viktimave.

Por ndërkohë tek rastet e reja, 67 prej tyre janë në Lombardi që ka një përmirësim të dukshëm nga një ditë më parë.

Bilanci i luftës me pandeminë tashmë në Itali ka shkuar në rreth 35 mijë viktima kurse të infektuarit 242 mijë e 827 me COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb