Pamjet e filmuara në një tren në Japoni tregojnë një djalë duke zhbllokuar telefonin e tij me atë që mendohet të jetë fjalëkalimi më i gjatë në botë. Djali shtyp rreth 50 karaktere me një shpejtësi rekord.

Për të siguruar telefonin zakonisht përdoret një kod 4-shifror deri në 6-shifror – megjithatë, përdoruesit e iPhone mund të vendosin një kod tjetër numerik duke ndryshuar cilësimet tek telefoni. Modelet e reja të iPhone-ve përdorin sensorin për gjurmët e gishtave për të siguruar telefonin, citon krokodili.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: