Pasi ka zhvilluar një sërë takimesh prezantuese me krerët më të lartë të shtetit shqiptar, ambasadorja Amerikane në Tiranë Juri Kim nuk e ka fshehur entuziazmin për mënyrën se si është mirëpritur.

Përmes një postimi në “Facebook” Juri Kim thekson se tani e kupton legjendën që flet për mikpritjen e shqiptarëve.

“??️ │ “Jam e prekur nga pritja e ngrohtë që kam marrë në Shqipëri. Tani e kuptoj që legjenda për mikpritjen shqiptare është thjesht pohim i një fakti”, u tha Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim të ftuarve në pritjen që ajo organizoi në 30 janar për përfaqësues të komuniteteve politike, diplomatike, të biznesit, shoqërisë civile, medias, kulturës dhe bashkësive fetare.”, shkruan Juri Kim.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: