BALLSH

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve Sokol Dautaj, ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit.

Dautaj, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se është i rënduar nga ana shëndetësore, duke shtuar se të gjithë duhet të jemi pranë naftëtarëve dhe grave, që janë në grevë.

Postimi në “Facebook” i Kreut të Sindikatës së Naftëtarëve Sokol Dautaj:

Të nderuar kolegë, sot u bë dita e gjashtë që unë nuk gjendem mes jush, por çdo moment të ditës dhe natës, unë jam aty me ju.

Sot mora dhe testin , pozitiv. Jam shumë i rënduar nga ana shëndetësore, është kura e 4 e ilaçeve që ndërrova sot. Po shoh këto ditë që janë hedhur në veprim për prishjen e grevës, disa krimba që dhe toka nuk i do.

Greva është e grave, ju nëse doni qëndrojuni pranë, vendimin se kur do dalin e marrin vetëm ato. Unë dhe nesër të më vijë vdekja do jem mes jush.

Siç kemi një vit që luftojmë bashke. Veprimi i radhës, nëse s’gjejmë zgjidhje, do çudisë botën, dhe ne e mbajmë fjalën. Gjendjuni pranë grave Heroina.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb