Botërori i Katarit ka hyrë në një fazë vendimtare (çerekfinalet). Deri më tani janë luajtur mjaft takime interesante, rezultatet e disa prej tyre kanë qenë befasuese. I ftuar në News 24 në emisionin Qatar n’24 ishte trajneri i njohur, Julian Ahmataj.

“Çerekfinalet- Mendoj se duke distancuar ndeshjet e grupeve ku kishte sfida që nuk dhanë ekipet më të mira, rezultatet ishin të çuditshme. Me rikthimin e garë s për eliminim direkte, kemi parë lojën e skuadrave të më dha.Nuk duhet t’i heq aspak meritë n Marokun. Spanja ishte një nga ekipet pretendente, ishte një disfatë që nuk pritej” – Tha ai.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: