Është prezantuar në Verona, në një event në Teatrin Filarmonico, ‘Looking for Juliet’, edicioni i 47 i ‘TheCal’, kalendari më i famshëm Pirelli.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri


Whoopi Goldberg, e ftuara e nderit, i ka dhënë zë disa pjesëve të Shekspirit dhe është vënë nën gjurmët e Xhulietës.


Puna e fotografit Patrizio Roversi tregon për një dashuri që ka shumë fytyra (atë të Claire Foy, Mia Goth, Kristen Stewart dhe Emma Watson), por ka vetëm një emër, Xhulieta’.


‘Isha në kërkim të një shpirti të pastër, që ishte kulmi i pafajësisë, forcës, bukurisë, ëmbëlsisë dhe kurajës-shpjegon fotografi.
I Gjeta të gjitha këto në sytë, xhestet dhe në fjalët e Emmas dhe Yara, Indya dhe Mia, në buzëqeshjet dhe në lotët e Kristen dhe Claire. Në zërin e muzikës e Chris dhe Rosaria.
Dhe tek Stella (vajza e tij), pafajësinë. Sepse tek çdo femër është një Xhuliet dhe unë nuk do të resht kurrë së kërkuari për të’.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb