Finalja e Euro2020 e fituar nga Italia ndaj Anglisë vazhdon të diskutohet.

UEFA sapo ka hapur procedura disiplinore kundër FA për shqetësimet e shkaktuara nga tifozët anglezë gjatë finales së Wembley me Azzurri.

Njoftimi i UEFA -s:

“Pas një hetimi të kryer nga Inspektori i Etikës dhe Disiplinës i UEFA -s mbi ngjarjet, në lidhje me tifozët, të cilat u zhvilluan brenda dhe rreth stadiumit gjatë finales së Wembley midis Italisë dhe Anglisë, u hapën procedura disiplinore kundër Shoqates Angleze te Futbollit për një shkelje të mundshme të Nenit 16 (2) (h) të Rregullores Disiplinore të UEFA -s me mungesë të rendit ose disiplinës nga ana e tifozëve të saj.

Informacione të mëtejshme mbi temën do të zbulohen gjatë ndërtimit.

 

(BalkanWeb)

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: