Katër persona që ishin nisur për të marrë pjesë në varrimin e Konstandinos Kacifas janë proceduar penalinsht nga policia shqiptare për simbole ekstremiste.

Gazetarja Dorjana Bezat duke iu referuar burimeve nga policia, raportoi për “BalkanWeb” se në total janë kthyer 20 persona që ishin nisur drejt Bularatit në Kakavijë, mes tyre një grup nga Qipro. Por 4 prej tyre janë proceduar pasi kishin me vete simbole ekstremiste. “BalkanWeb” ka siguruar fotot nga objektet e sekuestruara nga policia me shënime ekstremiste.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Gjithashtu mësohet se në intervistimin në kufij të grekëve që hyjnë në Shqipëria marrin pjesë policia kufitare, antiterrori dhe struktura të tjera të Policisë së Shtetit.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb