Nënkryetari i LSI Petrit Vasili me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se është një përhapje e trashë fakti që mbyllet një shkollë kur nuk ka asnjë rast të dyshuar për koronavirus.

Postimi i Petrit Vasilit:

Perse mbyllet nje shkolle private kur nuk ka asnje rast me koronavirus dhe asnje te dyshuar ??

Kjo eshte nje perhapje paniku e trashe.

Ç’ben Task Forca e shendetesise si mundet te lejoje kete ?

Po Ministria e Arsimit pse rri si hu gardhi??

Per Kryeministrin nuk po pyes fare se nuk ja vlen te harxhoj kohen!!

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb