Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EODY, konfirmoi sot 585 raste të reja të infeksionit të ri me koronavirus (COVID-19), nga të cilat 7 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 151041. Ndërkohë që 288 pacientë trajtohen të intubuar, 1059 pacientë të tjerë janë larguar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu sot EODY konfirmoi edhe 28 vdekje të reja nga COVID-19, duke arritur kështu në 5598 vdekje në total në vend.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: