Tetë persona kanë humbur jetë në 24 orët e fundit në Itali, si pasojë e koronavirusit, duke e çuar numrin total të viktimave në 34869.

Po ashtu u regjistruan edhe 208 infeksione të reja, duke e çuar numrin total në 34869. Ndërkohë 133 persona lanë spitalin në 24 orët e fundit.

Në Lombardi, rajoni më i prekur, u regjistruan 111 persona të infektuar, ndërsa pati zero raste në 10 rajone.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: