KOSOVA

Kosova miratoi një paketë që do i kushtojë 200 milionë euro për t’i ardhur në ndihmë në këtë kohë krize kompanive, bizneseve dhe punonjësve të tyre të prekur nga masat.

Vasili e quan këtë një shembull të shkëlqyer teksa theksoi se qeveria e Ramës duhet të mësojë nga Kosova dhe të lërë tenderat por të miratojë paketën e ndihmës për njerëzit e thjeshtë, bizneset e prekura, të papunët.

Në fakt qeveria shqiptare ka garantuar se do të japë 370 milionë dollarë për bizneset, të vetëpunësiarit apo të papunët në këtë situatë për të shmangur falimentimin por duhet të mblidhet Kuvendi që kjo paketë të miratohet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb