Që prej fillimit të pandemisë, Kosova është përballur me shifra në rritje të rasteve me koronavirus. Aktualisht në Kosovë janë 12 mijë e 864 raste aktive me COVID-19.

Deri më tani në total janë shënuar 21 mijë e 746 pacientë dhe kanë ndërruar jetë 939.

Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK) bën të ditur se numri i të prekurve gjatë ditës së djeshme me COVID-19 ishte 609 individë, ndërkohë që ndërruan jetë 13 pacientë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: