TIRANË

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dhënë shifra të tjera të përditësuara për votimin deri në këto momente. Zëdhënësja e KQZ Drilona Hoxha tha se deri tani procesi ka vijuar normalisht dhe se pjesëmarrja deri në orën 15:00 ka qenë 15.5%, pra kur kanë ngelur ende edhe 4 orë nga orari zyrtar i votimit. Në total kanë votuar 546 388 zgjedhës, Tirana me numrin më të madh të votuesve.

Malësi e Madhe 4600
Shkodër 8720
Vau i Dejës 4012
Pukë 2709
Fushë Arrëz 1959
Tropojë 2405
Has 2888
Kukës 6900
Lezhë 9441
Mirditë 4350

Kurbin 5014
Mat 6810
Klos 3020
Bulqizë 5000
Dibër 10083
Krujë 13000
Durrës 24584
Shijak 3810
Vorë 3550
Kamëz 7412

Tiranë 117 108
Kavajë 5140
Rrogozhinë 4100
Peqin 4200
Belsh 5208
Cërrik 5199
Elbasan 27466
Gramsh 7446
Librazhd 8501
Prrenjas 5769

Lushnjë 21746
Divjakë 9796
Fier 30440
Patos 6906
Roskovec 6319
Mallakastër 5753
Kuçovë 7200
Berat 11300
Poliçan 3800
Skrapar 2976

Pogradec 11265
Maliq 9770
Pustec 1692
Devoll 5435
Korçë 13500
Kolonjë 3950
Përmet 3654
Këlcyrë 2100
Memaliaj 3400
Vlorë 23899

Himarë 3160
Delvinë 1869
Sarandë 6280
Finiq 3315
Konispol 2852
Tepelenë 3632
Gjirokastër 7230
Libohovë 980
Dropull 2109
Selenicë 4550
Urë vajgurore 5100

Në total 546 388, pjesëmarrja 15.5%

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb