Skendër Gjinushi në rubrikën “Opinion” në News24 është shprehur se deklaratat e deputetes së PD Ina Zhupa se Gjinushi drejton ASH në mënyrë antiligjore janë llafe pazari.

Gjatë një ndërhyrje në rubrikën “Opinion”, Zhupa theksoi se Gjinushi është një personazh i dyshimtë.

Ina Zhupa për Gjinushin: Një personazh i dyshimtë. Kryetar i paligjshëm i Akademisë së Shkencave.

Gjinushi: Nuk merrem unë me zhurmues. Nuk merrem me Zhupën. Nëse di të lexojë Kushtetutë, mëson se emëron rektorin dhe kryetarin e  Akademisë sipas Ligjin. Merr lexo ligjin. Kushtetuta autorizon ligjin dhe veprohet sipas ligjit. Nga kompetencë Kushtetuese kalon në kompetencë ligjore.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb