E ftuar në Medicus, nga Daljana Sejdia në News24, gjinekologia Eda Bylykbashi, ka shpjeguar disa nga komplikacionet që sjell sindroma e ovarit policistik nëse lihet pa trajtuar.

Disa nga komplikacionet që doktoresha renditi janë:

-Fertiliteti
-Presion i lartë i gjakut dhe probleme kardiovaskulare
-Diabet i tipit 2 ose prediabeti
-Depresion, ankth dhe çrregullimet në ushqim etj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: