FRANCË – Gazeta satirike “Charlie Hebdo” i është përgjigjur me sulm, sulmit terrorist ndaj saj: Ajo do të botohet në 1 milionë kopje që të mërkurrën që të vjen.

Avokati i “Charlie Hebdo”, Richard Malka, ka njoftuar se tirazhi i saj nga rreth 45 mijë që ka qënë zakonisht, do të shkojë në 1 milion dhe revista do të vazhdojë të kryejë detyrën e saj pa njohur asnjë pengesë.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: