Në momentin më të mirë të sezonit, kur janë shumë pranë titullit kampion në La Liga, Barcelona mori një goditje të fortë, teksa mediat publikuan një skandal të vërtetë ku klubi blaugrana dyshohet se është i përfshirë në korrupsion, kanë paguar miliona euro ndaj zëvendës presidentit të shoqatës së arbitrave.

Presidenti i La Liga-s, Tebas, deklaroi se klubi i Barcelonës nuk do të dënohet, por kjo çështje nuk pritet të kalojë kaq lehtë pasi në skenë pritet të dalë UEFA dhe FIFA.

Barcelona
Barcelona

Sipas mediave, Barcelona mund të dënohet me heqje pikësh, rënie nga kategoria dhe deri te përjashtimi nga kupat e Evropës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb