Këngëtarja e hit-popit Lady Gaga kthehet në fillimet e saj.

Albumi i ri i saj ”Chromatica” i gjashti i karrierës është një himn për muzikën hit-pop ashtu si ai i vitit 2009 me ”Dance Just Dance”.

“Unë bëra përsëri një album vallëzimi dhe kjo pistë vallëzimi është e imja, e meritova”. theksoi këngëtarja.

Lëshimi i albumit u njoftua nga vetë Gaga me një postim në Instagram ku këngëtarja duket të vallëzojë nga shtëpia e saj me ritmin e këngës ”911” (Në SHBA është një numër urgjence).

”Chromatica”, i planifikuar fillimisht për më 10 prill, u shty për shkak të pandemisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb