Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim po zhvillon sot një takim në Gjykatën Kushtetuese.

Lajmi bëhet i ditur nga gazetarja Klodiana Lala.

Mësohet se takimi në fjalë vjen pas zgjedhjes së 9 të anëtares se Kushtetueses. Deri më tani nuk dihet arsyeja e vizitës së diplomates në këtë institucion të lartë drejtësisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb