Forcat ruse dyshohet se kanë rrëmbyer kryebashkiakun dhe zëvendësin e qytetit port ukrainas Skadovsk, sipas ministrit të Jashtëm të Ukrainës, Dmytro Kuleba.

Oleksandr Yakovlev, kryebashkiak i Skadovsk, një qytet port në rajonin Kherson të Ukrainës , dhe zëvendësi i tij, Yuri Palyukh, dyshohet se u kapën nga ushtria ruse, raportuan mediat lokale.

Kuleba

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: