SPAK ka firmosur urdhër arreste për disa personazhe të njohur të botës së krimit. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se janë firmosur urdhër-arreste për Ervis Martinajn, Suel Çelën, dhëndrin e ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Sokol Sanxhaktarin, Talo Çelën dhe Kamber Mehjan. Nga këta Sokol Sanxhaktari është në burg për vrasje. Talo Çela është në kërkim, i akuzuar për disa krime.

SPAK ka kërkuar arrestimin e tyre dhe Gjykata e Posaçme më pas i ka miratuar urdhrat e arrestit. Janë firmosur mbi 55 urdhër kontrolle në ambiente të ndryshme si shtëpi, hotele apo vende të njohura si baza të grupeve. Personat e skeduar dyshohen për vrasje, rrëmbim personi dhe shantazhe.

Mes të arrestuarve në Elbasan rezulton një oficer policie. Ai dyshohet se ka pasur lidhje me grupet kriminale në qytet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb