Sulmohet grupi i xhirimit të News24 dhe Panorama në veri të Kosovës. Pamjet që shihni tregojnë se si mjeti i Panorama TV dhe News24 është goditur në pjesën e përparme të xhamit me gur. Lajmi konfirmohet nga gazetari Osman Stafa.

Ndërkohë, raportohet se është sulmuar dhe mjeti i A2CNN.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ngjarja e paprecedentë është regjistruar para pak minutash, ku rreth 5 persona sulmuan makinën e dy televizioneve, që kanë shkuar në Leposaviq, ku po raportojnë mbi atë se çka po ndodh në veri të Kosovës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb