KUKËS

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Kukës. Gazetari i “BalkanWeb”, Enver Doçi, bazuar në burimet policore, raporton  se një person është plagosur me armë zjarri në fshatin Kalis.


Mësohet se plagosja ka ndodhur gjatë një varrimi. Dyshohet se plagosja ka ndodhur për motive të dobëta. I plagosuri është me mbiemër Lita, ndërsa ndodhet në gjendje kritike në Spitalin e Kukësit.


Grupi hetimor dhe ambulanca janë nisur menjëherë drejt vendit të ngjarjes, ndërsa ende nuk dihen motivet e plagosjes. Fshati ku ka ndodhur ngjarja është disa kilometra nga qytetit i Kukësit, ndërsa kjo e bën të vështirë mbërritjen në kohë të strukturave vendore të Policisë së qytetit verilindor.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb