Është liruar nga detyra zëvendësministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, ku Tominit i është besuar një tjetër detyrë.

“BalkanWeb” mëson se Eugena Tomini është emëruar drejtoreshë e Institut të Shëndetit Publik, duke zëvendësuar në këtë detyrë Albana Ficon. Kjo e fundit u emërua pak ditë më parë si drejtoreshë e QSUT.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: