Greqia ka vendosur të hapë kufijtë për vizitorët shqiptarë. Mësohet se kufijtë do të jenë të lirë për shqiptarët, duke nisur nga 28 qershori.

Greqia i kishte mbyllur kufijtë me shtetin shqiptar, pas situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Vendimi për hapjen e kufijve është marrë sot nga Ministria greke e Turizmit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb